Bezpieczeństwo

Instalacje PV cieszą się coraz większym zainteresowaniem - nic dziwnego, skoro są doskonałym źródłem prądu... i oszczędności! Jednak wraz z popularnością odnawialnych źródeł energii rośnie liczba nierzetelnych wykonawców. I jak w każdej usłudze - korzystanie z pomocy niewyspecjalizowanych w danej dziedzinie osób może sprawić, że będziemy niezadowoleni z efektów. W przypadku różnego rodzaju instalacji nie chodzi jednak wyłącznie o naszą satysfakcję, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo.

Chociaż ryzyko pożaru jest niewielkie, zminimalizować je można wyłącznie wtedy, gdy wszystkie elementy pochodzą od sprawdzonych producentów, a instalacja wykonywana jest przez fachowców z najwyższą starannością. Tylko ich specjalistyczna wiedza i doświadczenie sprawi, że możemy być spokojni o prawidłowe funkcjonowanie instalacji.

Niewiele osób jest świadomych ryzyka, jakie wiąże się z nieprawidłowym wykonaniem instalacji PV. Zacisk złącza solarnego czy ściąganie izolacji mogą spowodować niewłaściwą efektywność całej instalacji, tym samym stwarzając realne zagrożenie dla mieszkańców budynku.

Instalacje fotowoltaiczne są bezpieczne - ale wyłącznie wtedy, gdy montażu podejmują się sprawdzone firmy i wyszkoleni specjaliści, którzy zdają sobie sprawę z zasad obróbki przewodów, korzystają ze sprawdzonych narzędzi i najwyższej jakości komponentów. Tacy specjaliści pracują właśnie w Tom-Ener - z nami masz gwarancję bezpieczeństwa i pewność użytkowania instalacji na lata!

Zobacz więcej wpisów