Czy znasz wszystkie zalety fotowoltaiki?

Czy znasz wszystkie zalety fotowoltaiki? My też nie - jest ich bardzo dużo i myśląc o instalacji PV w różnych kontekstach, zawsze można zdać sobie sprawę z jej kolejnego niezaprzeczalnego plusu. Poniżej przedstawiamy te zalety, które jako pierwsze przychodzą nam na myśl:

1. Instalacja PV może powstać zarówno na dachu budynku, jak i na gruncie – wiele osób prywatnych, jak i firm, może więc dobrać rozwiązanie idealne dla siebie.

2. Instalacja fotowoltaiczna charakteryzuje się zeroemisyjnością, co oznacza, że jej działanie nie powoduje emisji do atmosfery żadnych substancji.

3. System PV jest bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Nie emituje też praktycznie żadnego dźwięku, który mógłby przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu.

4. W Polsce panują optymalne warunki nasłonecznienia oraz nie występują ekstremalne warunki pogodowe, które mogłyby mieć wpływ na niszczenie paneli fotowoltaicznych.

5. Przydomowa instalacja PV może niemal zupełnie zredukować opłaty za prąd. Jeśli jej moc okaże się niedoszacowana, to istnieje możliwości rozbudowania o kolejne panele fotowoltaiczne.

6. Istnieje możliwość dofinansowania instalacji PV albo skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.

I w tym ostatnim, my Wam pomożemy :)

Zobacz więcej wpisów