Dachówka fotowoltaiczna

Dachówka fotowoltaiczna łączy w sobie dwa rozwiązania – panel PV oraz klasyczną dachówkę. Stosuje się ją zamiast standardowego pokrycia dachu i montuje bezpośrednio do jego konstrukcji. Choć dachówki fotowoltaiczne mają podobną sprawność do paneli słonecznych, to jednak za ich pomocą uzyskuje się mniejsze moce niż z modułów PV.
Producenci podają, że żywotność i wytrzymałość takich dachówek jest podobna do paneli fotowoltaicznych, ale tym, co znacząco różni oba rozwiązania, jest cena. Dachówki słoneczne to droższe rozwiązanie, opłacalne właściwie tylko wtedy, gdy na etapie stawiania budynku założy się ich zastosowanie.Dachówka fotowoltaiczna łączy w sobie dwa rozwiązania – panel PV oraz klasyczną dachówkę. Stosuje się ją zamiast standardowego pokrycia dachu i montuje bezpośrednio do jego konstrukcji. Choć dachówki fotowoltaiczne mają podobną sprawność do paneli słonecznych, to jednak za ich pomocą uzyskuje się mniejsze moce niż z modułów PV.
Producenci podają, że żywotność i wytrzymałość takich dachówek jest podobna do paneli fotowoltaicznych, ale tym, co znacząco różni oba rozwiązania, jest cena. Dachówki słoneczne to droższe rozwiązanie, opłacalne właściwie tylko wtedy, gdy na etapie stawiania budynku założy się ich zastosowanie.

Zobacz więcej wpisów