Mój Prąd 5.0 – Dofinansowanie do Fotowoltaiki, pompy ciepła, magazynu energii

W Polsce coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w odnawialne źródła energii, co nie tylko przyczynia się do ochrony środowiska, ale także pozwala na obniżenie rachunków za prąd. Jednym z najnowszych i najbardziej korzystnych programów wspierających takie inwestycje jest "Mój Prąd 5.0".

Cele Programu Mój Prąd 5.0

Program "Mój Prąd 5.0" to inicjatywa rządu, która ma na celu zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w polskim mixie energetycznym. Program ten oferuje atrakcyjne dofinansowania dla inwestorów chcących zainstalować instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz magazyny energii. Aktualnie trwa on do 22 grudnia 2023 roku lub do wyczerpania dostępnych środków.

Dofinansowania dla Instalacji Fotowoltaicznych

Jednym z kluczowych elementów programu są znaczące dofinansowania dla instalacji fotowoltaicznych. Dla inwestorów planujących zainstalowanie paneli fotowoltaicznych, dostępne są środki do 7 000 złotych. To doskonała okazja dla osób, które chcą produkować własną energię elektryczną, przyczyniając się jednocześnie do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

Pompy Ciepła – Nowoczesne Rozwiązania Ogrzewania

Kolejną atrakcyjną opcją w ramach programu są dofinansowania dla instalacji pomp ciepła. Dla systemów powietrze-woda dostępne są środki nawet do 19 400 złotych. Pompy ciepła są nie tylko efektywnym rozwiązaniem do ogrzewania domów, ale także przyjaznym dla środowiska, wykorzystującym energię z otoczenia.

Magazyny Energii – Bezpieczne Przechowywanie Wytworzonej Energii

Program "Mój Prąd 5.0" uwzględnia także rozwój technologii magazynowania energii. Dofinansowania sięgają nawet 16 000 złotych dla inwestorów decydujących się na zainstalowanie magazynu energii. To istotna korzyść, pozwalająca na przechowywanie nadmiaru wytworzonej energii słonecznej i wykorzystanie jej w okresach niższego nasłonecznienia.

Warunki Uczestnictwa w Programie

Aby skorzystać z dofinansowań w ramach "Mój Prąd 5.0", inwestorzy muszą spełnić pewne kryteria. Warto skonsultować się z dostawcami usług fotowoltaicznych czy firmami specjalizującymi się w instalacjach pomp ciepła, aby uzyskać pełną informację na temat warunków uczestnictwa i procedur aplikacyjnych. Masz pytania? Wypełnij poniższy formularz, a my do Ciebie oddzwonimy. Możesz też wysłać zapytanie na adres biuro@tom-ener.pl lub zadzwonić na nr 577-588-740.

Podsumowanie

Program "Mój Prąd 5.0" stanowi znakomitą szansę dla tych, którzy chcą zainwestować w odnawialne źródła energii. Dofinansowania dostępne w ramach programu sprawiają, że inwestycje w instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz magazyny energii stają się bardziej dostępne dla szerokiej grupy mieszkańców. Dla zainteresowanych warto jednak działać szybko, ponieważ program trwa tylko do 22 grudnia 2023 roku lub do wyczerpania dostępnych środków. Oszczędności na rachunkach za prąd oraz korzyści dla środowiska czekają – wystarczy skorzystać z tej unikalnej okazji.

Zobacz więcej wpisów